درياچه ایران تاریخ مردان تاریخی ایرانی

درياچه: ایران تاریخ مردان تاریخی ایرانی مردانه ایرانیان اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی شناسایی حدود ۳۰ منزل زیرزمینی اقامتی در پایتخت کشور عزیزمان ایران

مدیر کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری از شناسایی ۳۰ تا ۳۵ منزل غیرمجاز در پایتخت کشور عزیزمان ایران که بدون مجوز به پذیرش مسافر اقدام می‌کنند، خبر داد و گفت: اط

شناسایی حدود ۳۰ منزل زیرزمینی اقامتی در پایتخت کشور عزیزمان ایران

شناسایی حدود ۳۰ منزل زیرزمینی اقامتی در تهران

عبارات مهم : ایران

مدیر کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری از شناسایی ۳۰ تا ۳۵ منزل غیرمجاز در پایتخت کشور عزیزمان ایران که بدون مجوز به پذیرش مسافر اقدام می کنند، خبر داد و گفت: اطلاعات این منزل ها به پلیس داده شده است تا برخورد شود.

ایسنا نوشت:ولی تیموری گفت: این فهرست را یک ماه پیش اتحادیه هتلداران استان پایتخت کشور عزیزمان ایران در اختیار شرکت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گذاشته که بعد از بررسی و استعلام مشخص شد هیچ یک از این منزل ها مجوز ندارند و غیرمجاز فعالیت می کنند، ما هم اسامی آن ها را در اختیار اداره اماکن نیروی انتظامی قرار دادیم تا طبق قانون برخورد کند.

وی با بیان این که در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران تا کنون جهت هیچ منزل ای با عنوان «خانه مسافر» مجوز صادر نشده و فعالیت این منزل ها در گردشگری غیرمجاز تلقی می شود، راجع به شرایط ایجاد چنین اقامتگاه هایی در شهرهای متفاوت بویژه پایتخت کشور عزیزمان ایران با توجه به تراکم رفت و آمد به آن، توضیح داد: هر استان کارگروهی متشکل از نماینده استاندار، فرماندار، تعزیرات، دادستان، اماکن، نیروی انتظامی، تشکل های گردشگری و اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دارد که براساس شرایط آن شهر یا استان جهت ایجاد منزل مسافر در بازه زمانی مشخصی اعلام نیاز می کند، ما هم براساس تصمیم جمعی آن کارگروه استانی، مجوز منزل مسافر را صادر می کنیم. راجع به استان پایتخت کشور عزیزمان ایران تا کنون این اعلام نیاز مطرح نشده است.

شناسایی حدود ۳۰ منزل زیرزمینی اقامتی در پایتخت کشور عزیزمان ایران

وی اضافه کرد: قرار بود نام این منزل ها در بازه زمانی که فعال هستند در سامانه ای آنلاین معرفی شود تا پدیده تابلو به دست ها جمع آوری شود که متاسفانه شرکت توسعه گردشگری به عنوان مجری منزل مسافر، تا کنون این سامانه را راه اندازی نکرده است.

تیموری اظهار کرد: به هر حال از نظر شرکت میراث فرهنگی و گردشگری تنها منزل هایی امکان پذیرش گردشگر و مهمان را دارند که از این شرکت مجوز دریافت کرده باشند و ما درصورت دریافت گزارش از منزل های غیرمجاز آن ها را به اداره اماکن نیروی انتظامی معرفی خواهیم کرد.

مدیر کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری از شناسایی ۳۰ تا ۳۵ منزل غیرمجاز در پایتخت کشور عزیزمان ایران که بدون مجوز به پذیرش مسافر اقدام می‌کنند، خبر داد و گفت: اط

پیش تر تعدادی منزل غیرمجاز که به پذیرش مسافران چینی و عرب در پایتخت کشور عزیزمان ایران اقدام کرده، شناسایی شده است بودند که تنها بعضی از آنها پلمب شدند. با نزدیک شدن به نوروز نیز با وجود آن که هتل های پایتخت کشور عزیزمان ایران اعلام کرده اند تا ۵۰ درصد تخفیف خواهند داد، ولی تبلیغات بعضی از این منزل های شخصی جهت پذیرش مسافران نوروزی در اینترنت پررنگ تر و گسترده شده است است.

نرخ اقامت در این منزل های شخصی بدون مجوز در پایتخت کشور عزیزمان ایران با ظرفیت های تعیین شده است از ۲ تا ۶ نفر، شبی از ۲۰۰ هزار تا ۲,۵ میلیون تومان است.

واژه های کلیدی: ایران | مسافر | استانی | شناسایی | غیرمجاز | مسافران | گردشگری | خانه مسافر | میراث فرهنگی | میراث فرهنگی | مسافران نوروزی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs