درياچه ایران تاریخ مردان تاریخی ایرانی

درياچه: ایران تاریخ مردان تاریخی ایرانی مردانه ایرانیان اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی اعزام هيئتي به پكن براي رايزني راجع به برطرف مشكلات حسابهاي بانكي ايرانيان / طيب نيا

طيب نيا گفت: هیئتي از بانک مرکزی براي مشورت با مقامات بانکی این کشور براي برطرف مسدودي حسابهاي بانكي ايرانيان در چين عازم پکن می‌شود.

اعزام هيئتي به پكن براي رايزني راجع به برطرف مشكلات حسابهاي بانكي ايرانيان / طيب نيا

طيب نيا :اعزام هيئتي به پكن براي رايزني راجع به برطرف مشكلات حسابهاي بانكي ايرانيان

عبارات مهم : ایران

طيب نيا گفت: هیئتي از بانک مرکزی براي مشورت با مقامات بانکی این کشور براي برطرف مسدودي حسابهاي بانكي ايرانيان در چين عازم پکن می شود.

علی طیب نیا در حاشيه شصت و نهمين شوراي گفت و گوي دولت و بخش خصوصي راجع به مسدود کردن حساب فعالان اقتصادی از سوی کشور چین گفت: هیئتي از بانک مرکزی به منظور مشورت با مقامات بانکی این کشور عازم پکن می شود. البته حساب فعالان اقتصادی در چین مسدود نشده است بلکه سامانه ای در چین مستقر شده است تا تنظیم روابط تجارت خارجی بین سیستم بانکی، گمرک و مقام ناظر ارزی چین انجام دهد که این عنوان نوع روابط تجاری کشور عزیزمان ایران با چین را دچار عوض کردن و تحول می کند.

اعزام هيئتي به پكن براي رايزني راجع به برطرف مشكلات حسابهاي بانكي ايرانيان / طيب نيا

وی افزود: طی روزهای گذشته مشورت های بسیاری با مقامات بانکی چین صورت گرفته تا این مسئله برطرف شود. بعضی از شرکت های صادر کننده ایرانی به لحاظ انتقال منابع ناشی از صادرات خود با مشکلاتی مواجه شده است بودند که در سفر اخیر بنده به چین مذاکراتی در خصوص برطرف آن با مقامات عالی این کشور از جمله مقام ناظرسیستم بانکی و وزیر مالیه چین مذاکراتی صورت گرفت ضمن اینکه روز گذشته با رییس کمیسیون توسعه و اصلاحات نیز صحبت هایی انجام شد ولی مسلم آن است که نظر دولت این کشور حل پرسشها پیش روی روابط تجاری دو کشور است.

طيب نيا ادامه داد: لازمه اینکه تجارت به صورت راحت انجام شده است و صادر کننده بتواند منابع مالی ناشی از تجارت خود را به کشور وارد نماید آن است که بین بانکهای ایرانی و چینی روابط کارگزاری برقرار شود و این در شرایطی است که در گذشته و بخصوص در دوران تحریم عمدتا نقل و انتقال منابع مالی با مشکلاتی صورت می گرفت ولی با برطرف تحریم ها انتظار این است که مبادلات به صورت کاملا طبیعی و عادی از مجرای سیستم بانکی انجام شود.

طيب نيا گفت: هیئتي از بانک مرکزی براي مشورت با مقامات بانکی این کشور براي برطرف مسدودي حسابهاي بانكي ايرانيان در چين عازم پکن می‌شود.

وزير اقتصاد همچنين اظهار كرد: مجموعه مقامات دولت چین قول داده اند که پرسشها را برطرف کنند و قرار است یک هیئت نیز از چین به کشور عزیزمان ایران سفر کرده و از بانک مرکزی کشور عزیزمان ایران نیز مقاماتی به این کشور اعزام شوند تا به زودی محدودیت هایی که وجود دارد برطرف شود. هم اکنون محدودیت جدیدی در چین ایجاد نشده بلکه شرایط قبل حاکم است که باید با مذاکره برطرف شود.

اخبار اقتصادی – ایسنا

واژه های کلیدی: ایران | منابع | ایرانی | اقتصادی | اخبار اقتصادی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs